Haberler

Türkiye'nin ihracat rekorlarında pazarlara yakınlığı ve ürün kalitesi etkili
Turkon Line Üst Yöneticisi Kalkavan, Türkiye'nin ihracat rekorlarına dikkati çekerek, "2022'de ülkemizin neredeyse her ay ihracat rekorları kırmasında önemli pazarlara yakın olmamızın ve ürün ve hizmet kalitemizin etkili olduğunu düşünüyoruz." dedi.
Turkon Line, Turquality Marka Destek Programı Kapsamına Alınan İlk ve Tek Line* Oldu
Turquality’nin Marka Destek Programı kapsamına alınan Turkon Line, Türk bayrağını kıtalar arası deniz taşımacılığında gururla dalgalandıracak.
İTÜ 7. Gemi Mühendisliği Günleri
Turkon Holding bünyesinde Grup şirketlerimizden Sedef Tersanesi ile birlikte İTÜ 7. Gemi Mühendisliği Günleri’ne katılım sağlayarak, öğrencilerin sorularını yanıtladık.
Piri Reis Üniversitesi – Lojistik Kulübü
Piri Reis Üniversitesi Lojistik Kulübünün İK Sohbetleri etkinliğinde Piri Reis Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldik.
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Lojistik Kulübü
Turkon Holding olarak 25.02.2020 tarihinde İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Lojistik Fakültesi'nde Lojistik Kulübü’nün düzenlediği Kariyer Buluşmaları etkinliğine katıldık.
Turkon Kariyer Buluşmaları 2020
Turkon Kariyer Buluşmaları 2020 etkinliği kapsamında bir çok değerli üniversiteyi Genel Merkezimizde ağırladık.
Türkiye – Yunanistan Maçı
Turkon Holding bünyesinde yapılan çekiliş ile kazanan çalışma arkadaşlarımız maç keyfinin tadını çıkardı.
Suzue Corporation Ziyareti
Japon lojistik firması Suzue Corporation’dan 10 kişilik bir ekip, Grup şirketlerimizden Sedef Tersanesi ve Turkon Line’ı şirketlerimizi ziyaret etti.
Turkon’da Yılbaşı Heyecanı
Turkon ailesi 2020’yi keyifli bir organizasyon ile karşıladı.
Siber Saldırılar Hakkında Duyuru
Bir süredir Dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle Ülkemizde ve Dünya’da çalışma koşulları değişmiştir. Bu durumu fırsat bilen bilgisayar korsanları tüm dünyada şirketlerin elektronik sistemlerine siber saldırılar gerçekleştirmeye başlamışlardır.
Türkiye aktarma merkezi hüviyetini daha üst seviyelere taşıyacak
Turkon Line Üst Yöneticisi (CEO) Alkın Kalkavan, Turkon Line ve sektör açısından 2018 gelişmelerini değerlendirdi, 2019'dan beklentilerini paylaştı.
M/V SEDEF, 115 göçmenin hayatını kurtardı
2009 yapımı M/V SEDEF, Libya’nın Misurata Limanı kalkışından sonra bir acil durum arama kurtarma mesajı aldı. ‪Acil durum mesajında belirtilmiş olan koordinatlarda mülteci botuna benzer şişme bir bot farkedildi.
Türkiye'nin ilk milli uçak gemisi görüntülendi.
Türkiye'nin amiral gemisi olacak ilk yerli ve milli savaş uçak gemisi "Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi TCG Anadolu"nun birleştirilip havuza indirilen kısmı görüntülendi.
Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu’nun ilk bloğunun kızak üzerine alınması töreni
Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu’nun ilk bloğunun kızak üzerine alınması töreni 5 Şubat Pazartesi günü grubumuz bünyesindeki Sedef Tersanesi’nde düzenlendi.
Turkon Line Yeni Kuzey Avrupa Servisleri
Turkon Line yeni Kuzey Avrupa servisleri, Aliağa ve Hamburg uğraklarıyla hizmetinizde. Turkon Line sürekli yenilenen servis ağı ile “daha hızlı, daha dakik, daha hazır ve daha dinamik”!
Turkon Holding 2018’e tüm çalışanlarının bir araya geldiği keyifli bir organizasyon ile merhaba dedi.
Etkinliğin açılışı, Turkon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kalkavan, İcra Kurulu Başkanı Metin Kalkavan ve İcra Kurulu üyeleri Mehmet Salih Kalkavan, ve Onur Alkın Kalkavan’ın konuşmaları ile yapıldıktan sonra yılbaşı çekilişi yapıldı, çekiliş hediyeleri yine yöneticilerimiz tarafından takdim edildi. Geçmiş hikâyelerin birbirleri ile paylaşıldığı etkinlikte keyifli anılar biriktirildi.
Turkon Line Özel Müşteriler Satış Şefi Ecem Kalkavan CNNTürk Işıltılar Programında!
Turkon Line Özel Müşteriler Satış Şefi Ecem Kalkavan, 27 Ocak Cumartesi saat 16:00’da CNNTürk’te yayınlanacak “Işıltılar” programında.
22.si Düzenlenen Dokuz Eylül Kariyer Günlerine katıldık.
Turkon Holding olarak 01.12.2017 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nde düzenlenen 22.Kış Kariyer Günleri'nin misafiri olduk.
Beykoz Üniversitesi Yetkinlik Geliştirme Programı Dersinin 6’ncısı Genel Müdür Yardımcımız Ersin Denizseven tarafından verildi.
Beykoz Üniversitesi’nin öğrencilerine liderlik, girişimcilik, yaratıcı düşünme gibi birbirinden farklı 12 yetkinliği kazandırabilmek ve iş hayatına dair deneyimleri yansıtmak amacıyla düzenlediği Yetkinlik Geliştirme Programı Dersi’nin bu hafta 6’ncısı yapıldı. Dersin bu haftaki konuğu Turkon Line Genel Müdür Yardımcısı Ersin Denizseven oldu.
22.Geleneksel Kariyer Günleri kapsamında İTÜ Denizcilik Fakültesi’ndeydik.
Holding bünyesinde 2017 yılında hayata geçirilen yeni projemiz “Future Team” hakkında sunu ve video gösteriminin ardından Genel Müdürümüz öğrencilerde tecrübe ve önerilerini paylaştı.
3 Ekim’de Yıldız Kampüsü Oditoryum ‘da gerçekleşen 6. Denizin Yıldızları Kariyer Günleri Etkinliği ’ne katıldık.
Etkinliğe Kâşif Denizcilik A.Ş. Operasyon Müdürü Barış Öztürk, Personel Planlama Uzmanı Murat Şahin, Sedef Gemi İnşaatı A.Ş. İnsan Kaynakları Uzmanı Günday Uludağ Uçar, Turkon Holding A.Ş İnsan Kaynakları Uzman Yardımcısı Tuğçe Özata katıldı.
Türk gemisi Akdeniz'de 75 göçmeni kurtardı
İzmir'den İspanya'ya sefer yapan Türk gemisi İbrahim Dede'nin mürettebatı, Akdeniz'de içerisinde çocuk ve kadınların da bulunduğu 75 göçmeni kurtardı.
Metin Kalkavan; "Şövalye ruhuyla mücadele etmek istiyorum, pusu ruhuyla değil.."
Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan Kasım ayında yapılacak olan seçimlerle ile ilgili MarineDeal News gazetesine özel açıklamalarda bulundu.
Üsküdar Valide Sultan Gemisi Hizmete Sokuldu
Üsküdar Belediyesi’nin ihtiyacına binaen Sedef Tersanesi tarafından Türk Loydu Klas kurallarına göre inşa edilen ‘’Üsküdar Valide Sultan’’ gemisi 1 Ağustos’ ta Sedef Tersanesi’nde hizmete sokuldu.
Tuzla Sedef Tersanesi’nde inşa edilen yüzer havuz ABD’ye ihraç edildi.
Tuzla Sedef Tersanesi’nde inşa edilen 181 metre boyunda, 41 metre enindeki yüzer havuz ABD’ye ihraç edildi. Gisaş römorkörleriyle çekilen havuz, ID Shipping’in acenteliğinde gemiye yüklendi.
Future Team Kariyer Yolculuğumuzun İlk Adımını Attık.
Kariyer yolculuğumuzun ilk adımı 7 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Future Team tanıtım toplantısı ile başladı.
Geleneksel Lojistik ve Ticaret Buluşmaları’na katıldık
Maltepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘’Lojistik ve Ticaret Buluşmalarının’’ 3.oturumuna katıldık.
Turkon Taşımacılık Yatırımlarına Devam Ediyor.
Grup şirketlerimizden Turkon Taşımacılık A.Ş. filosunda yer alan araçları için sipariş ettiği 31 adet yeni dorseyi 18.03.2017 Cumartesi günü gerçekleştirilen törenle teslim aldı.
DÖDER "Sektör Söyleşileri"’ne katıldık.
Denizci Öğrenciler Derneği’nin (DÖDER) 10 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirdikleri "Sektör Söyleşileri" etkinliğine katıldık.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkci Ziyareti
Kurumsal İlişkiler yöneticimiz ve Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Muhammet Ali Şeyda Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent TÜFENKCİ' 'yi  8 Aralık 2016 Perşembe günü makamında ziyaret etmiştir.
IMO Dünya Denizcilik Günü Etkinliği
4-6 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen IMO Dünya Denizcilik Günü Etkinliği'nde Turkon Holding olarak iki firmamızla katildik.Turkon Line ve Sedef Tersanesi olarak katildigimiz etkinlikte, yerli ve yabanci birçok misafir yer aldı.
Piri Reis Kariyer Günlerine Katıldık
Piri Reis Denizcilik Fakültesi Kariyer Kulübü tarafından 11.11.2016 tarihinde düzenlenen Geleneksel Kariyer Günlerine misafir olduk.
Gazze’ye ikinci yardım gemisi M/V Eclips bugün yola çıkıyor.
AFAD yardımlarını Gazze'ye ulaştıracak seferin son hazırlıkları tamamlandı. Turkon Line bünyesindeki M/V Eclips bugün saat 17:00 'de Mersin Limanı'ndan hareket edecek. Turkon konteynerleriyle taşınan 2500 tonluk insani yardım malzemesi, Kurban Bayramı'ndan önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
Turkon Line ve Arkas Line güçlerini birleştiriyor!
Turkon Line ve Arkas Line konteyner hatları Türkiye-Mısır-Lübnan pazarına daha etkin hizmet vermek amacıyla mevcut servislerini (Arkas-TLS ve Turkon-TEL servisleri) birleştiriyor.
Dünyanın ilk ve tek enerji gemisi filosunu yarattık
Karadeniz Holding'in bin 200 megavat kapasiteye sahip 4 yeni PowerShip'i, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım katılımıyla, Sedef Tersanesi'nde gerçekleştirilen törenle yola çıktı.