Turkon Demiryolu Taşımacılık A.Ş


Türkiye'nin önde gelen özel demiryolu şirketlerinin başında gelen firmamızın merkezi İstanbul’da olup, kendi özmal vagonları, çeşitli demiryolu ekipmanları ve araçları ile Türkiye'nin 7 bölgesinde intermodal lojistik hizmeti vermek amaçlı 2004 yılından itibaren Turkon Holding bünyesinde faaliyetini sürdürmektedir.

Turkon Holding bünyesinde faaliyette olan Turkon Demiryolu Taşımacılık A.Ş. 2004 yılında kurulmuştur.

Turkon Demiryolu olarak müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm lojistik hizmetlerini, onların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tüm teknolojik imkânlarında kullanılması ile birlikte hızlı, güvenli, kaliteli, ekonomik olarak proje bazlı çözümler üretmektedir.

Firmamız tarafından yükün özelliğine göre kapalı ve açık vagonlar ile yurtiçi ve liman bağlantılı konteyner, dökme, paletli, mamul – yarı mamul, proje taşımacılığı yapılmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının (TCDD) serbestleşmesiyle birlikte demiryoluna yatırımlarımız, vagon sayımızı arttırmak ve lokomotif almak şeklinde sürecektir

Geniş hizmet ağıyla taşımacılık yapan Turkon Demiryolu sağladığı istihdam ile hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.

Kuruluş Tarihi

18.08.2003

Faaliyet Alanı Yurtiçi ve yurt dışı dökme yük, proje taşımacılığı
Faaliyet Merkezi

İstanbul-Gebze-Tekirdağ-Bursa- İzmir

Adres Ord.Prof. Dr Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 33 Altunizade / İSTANBUL / TURKEY
Telefon +90 216 544 18 00 
Faks +90 850 200 77 96
E-posta demiryolu@turkon.com

www.turkonlogisticsgroup.com