Hakkımızda


Turkon Holding olarak çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ile Türkiye’nin öncü şirketleri arasında yer almaktayız. 1954 yılında gemi işletmeciliği ile başlayan faaliyetlerimizi bugün farklı iş alanlarında 2000’e yakın çalışanımızla sürdürmekteyiz.

Türkiye’nin öncü konteyner taşımacılık şirketlerinden biri olan Turkon Line, 1997 yılında kurulmuştur. Türkiye’den tek direkt ABD Doğu yakası servisi, Türkiye- Doğu Akdeniz(İsrail, Mısır, Lübnan ve Kıbrıs) direkt servisi, Kuzey Avrupa, Akdeniz ve Karadeniz servisleri ile müşterilerine hızlı çözümler ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Gemi İnşaatı alanında Tuzla’da yer alan Sedef Tersanesi 2001 yılında grubumuza katılmıştır. Ülkemizin alan ve kapasite bakımından en büyük özel işletmesidir. Üretim alanında ülkemize katma değer sağlayan projeleriyle Sedef Tersanesi; farklı türde gemileri inşa edebilecek tesis gücü ve kaynaklara sahiptir.

Grubumuz aynı zamanda geçmişten günümüze gelen armatörlük tecrübesinin verdiği güçle; deniz, kara ve demiryolu taşımacılığı ile multimodel hizmetleri sağlayacak şirketleri bünyesinde bulundurmaktadır.